Photographers of Handbook of the Mammals of the World

Photographer Vol.1 Vol. 2 Vol. 3 Vol. 4 Vol. 5 Vol. 6 Total
Roland Seitre 41 70 62 32 41 34 280
Jiri Lochman 6 1 2 0 125 0 134
Günter Ziesler 22 26 29 11 14 11 113
Konrad Wothe 5 12 39 6 2 3 67
Luiz Claudio Marigo 4 10 41 2 2 1 60
Gerard Lacz 11 2 12 17 5 5 52
Martin Harvey 17 19 11 0 3 0 50
Jean-Paul Ferrero 2 2 1 1 43 0 49
Russell A. Mittermeier/Conservation International 0 0 45 0 0 0 45
Dave Watts 4 0 0 0 40 0 44
Pete Oxford 12 2 20 2 5 3 44
Cyril Ruoso 0 0 36 0 4 1 41
Gertrud & Helmut Denzau 5 23 2 0 0 6 36
Tui de Roy/The Roving Tortoise 5 6 4 14 1 6 36
Patricio Robles Gil 5 18 2 3 1 3 32
Tim Laman 2 5 8 7 7 3 32
ANT 0 0 0 0 31 0 31
Kevin Schafer 6 4 9 9 3 0 31
Terry Whittaker 16 4 6 2 0 2 30
Tony Wu 0 0 0 28 0 0 28
Francisco J. Erize 2 7 1 2 0 14 26
Darío Podestá 3 1 1 10 6 4 25
Michael & Patricia Fogden 7 3 10 0 1 4 25
Edward E. Louis 0 0 23 0 0 0 23
François Gohier 1 1 0 19 0 2 23
Fritz Pölking 18 2 1 1 0 1 23
Jürgen & Christine Sohns 11 5 0 1 6 0 23
Daniel Heuclin 3 5 1 1 7 5 22
Eberhard Hummel 3 4 5 5 0 4 21
Hans & Judy Beste 0 0 0 0 21 0 21
Iñaki Relanzón 0 0 18 3 0 0 21
Nick Garbutt 2 1 14 1 0 3 21
Jesús Rodríguez-Osorio 0 17 1 0 0 2 20
David Hosking 12 2 0 0 5 0 19
Klaus Rudloff 0 0 0 0 0 19 19
D. Parer & E. Parer-Cook 0 0 0 3 15 0 18
Staffan Widstrand 6 3 1 8 0 0 18
Art Wolfe 4 0 7 3 1 2 17
Jordi Bas 5 2 1 4 0 5 17
Jose María Fernández Díaz-Formentí 3 6 2 3 0 3 17
Nick Gordon 0 3 7 1 0 6 17
Oriol Alamany 0 4 0 8 4 1 17
Tom & Pat Leeson 8 1 0 0 0 8 17
Yilun Qiao 0 8 6 2 0 1 17
Jaime Rojo 0 3 4 4 1 4 16
Luis Casiano 2 10 4 0 0 0 16
Zhao Chao 0 3 11 0 0 1 15
Chris Fallows 0 0 0 14 0 0 14
Dave Richards 4 8 2 0 0 0 14
Hiroya Minakuchi 0 0 0 14 0 0 14
John Cancalosi 1 5 0 0 3 5 14
Juan Carlos Muñoz 3 1 1 9 0 0 14
Dave Maslowski 13 0 0 0 0 0 13
Greg & Yvone Dean/WorldWildlifeImages.com 5 1 4 0 0 3 13
Stanley Breeden 2 3 0 0 8 0 13
Tony Camacho 0 0 9 0 1 3 13
Anup Shah 3 8 1 0 0 0 12
Christian Ziegler 1 0 9 0 1 1 12
Ignacio Yúfera 0 5 2 0 0 5 12
José Luis Gómez de Francisco 8 0 0 2 0 2 12
M. Watson 4 2 2 0 0 4 12
Mark Jones/The Roving Tortoise 1 6 3 1 0 1 12
Régis Cavignaux 0 0 8 0 1 3 12
Thiago Semedo 0 0 0 0 10 2 12
Daniel Alarcón 0 0 9 1 0 1 11
Joanna Van Gruisen 3 7 0 0 0 1 11
Mark Carwardine 0 1 1 9 0 0 11
Mark Chappell 0 0 0 0 1 10 11
Paul Nicklen 0 0 0 11 0 0 11
Rohan Clarke 0 0 1 1 9 0 11
Stephen J. Krasemann 5 3 0 0 1 2 11
Steve & Dave Maslowski 0 0 0 0 2 9 11
Thomas Marent 0 0 11 0 0 0 11
Todd Pusser 0 0 0 9 0 2 11
Tom McHugh 0 0 0 0 1 10 11
Belinda Wright 4 3 1 0 2 0 10
Eric Dragesco 0 10 0 0 0 0 10
Flip Nicklin 0 0 0 10 0 0 10
Haroldo Palo Jr. 2 0 5 1 2 0 10
Imagebroker 0 7 0 2 1 0 10
Mark Newman 6 1 1 1 1 0 10
Otto Pfister 4 5 0 0 0 1 10
Antoine Baglan 0 0 0 0 3 6 9
Auscape 0 0 0 0 9 0 9
Brandon Cole 0 0 0 9 0 0 9
Hanne & Jens Eriksen 1 6 1 1 0 0 9
Ingo Arndt 0 0 3 3 0 3 9
Jürgen & Christine Sohns 0 0 9 0 0 0 9
Nigel J. Dennis 4 5 0 0 0 0 9
Rod Williams 1 1 4 0 0 3 9
Suzi Szterhas 1 0 4 0 4 0 9
Winfried Wisniewski 4 5 0 0 0 0 9
Alain Compost 3 2 1 0 0 2 8
Brian J. Skerry 0 0 0 8 0 0 8
Clifford B. Frith 0 0 0 0 8 0 8
David Fleetham 0 0 0 8 0 0 8
Doug Perrine 0 0 0 8 0 0 8
Ian Merrill 1 3 2 1 0 1 8
J. R. Peek 0 8 0 0 0 0 8
Jonas Livet 0 3 4 1 0 0 8
Kenneth W. Fink 4 2 0 0 0 2 8
Malcolm Schuyl 4 1 0 3 0 0 8
Marie Lochman 0 0 0 0 8 0 8
Michel & Christine Denis-Huot 0 5 3 0 0 0 8
Mitsuaki Iwago 0 0 2 0 5 1 8
Philippe Verbelen 0 2 4 0 2 0 8
Raymond Mendez 0 0 0 0 0 8 8
Adam Riley 0 1 2 0 1 3 7
Andy Rouse 1 3 1 0 2 0 7
Bruno D'Amicis 2 3 1 0 0 1 7
Chris & Tilde Stuart 0 0 2 0 0 5 7
Jared Towers 0 0 0 7 0 0 7
Martin Willis 0 0 0 0 7 0 7
Philip Perry 0 7 0 0 0 0 7
Projeto Toninhas/UNIVILLE 0 0 0 7 0 0 7
Stefan Meyers 3 3 0 0 0 1 7
Tadao Shimba 0 1 0 3 0 3 7
Vladimir Dinets 0 0 0 0 0 7 7
Wayne Lynch 1 0 0 1 0 5 7
A.P. Leventis 0 0 5 1 0 0 6
Anthony Bannister 0 5 0 0 0 1 6
Doc White 1 0 0 5 0 0 6
Edson Endrigo 0 0 6 0 0 0 6
Enrique de la Montaña 0 0 1 0 4 1 6
Fabio Colombini 0 0 5 0 0 1 6
Gerald Cubitt 1 3 1 0 1 0 6
Jean-Louis Klein & Marie-Luce Hubert 0 1 0 2 3 0 6
João Quaresma 0 0 0 6 0 0 6
Kalyan Varma 1 1 4 0 0 0 6
Masa Ushioda 0 0 0 6 0 0 6
Neil Bromhall 0 0 0 0 0 6 6
Pavel German 0 0 0 0 6 0 6
Sharon Wormleaton 0 0 0 0 6 0 6
Steve Parish 0 0 0 0 6 0 6
Sylvain Cordier 0 0 3 2 1 0 6
Tom J. Ulrich 0 1 3 2 0 0 6
Wendy Dennis 6 0 0 0 0 0 6
Yasuma Shigeki 1 0 1 0 0 4 6
Arthur Grosset 0 3 1 1 0 0 5
Claudio Contreras 0 1 0 1 1 2 5
Daniel González Acuña 1 0 0 0 2 2 5
Donald M. Jones 1 3 0 0 0 1 5
Ferrero-Labat 0 5 0 0 0 0 5
Gerard Soury 0 0 0 5 0 0 5
Gerry Ellis 0 0 2 0 3 0 5
Jodi Frediani 0 0 0 5 0 0 5
Joe McDonald 1 0 1 0 1 2 5
Jorge Sierra 1 4 0 0 0 0 5
Kirsten Hinze 2 0 0 0 0 3 5
Leonard Lee Rue 2 1 0 0 0 2 5
Luciano Candisani 0 0 3 1 0 1 5
Manfred Danegger 3 1 0 0 0 1 5
Mark Bowler 0 2 2 0 0 1 5
Martin B. Withers 0 1 2 0 2 0 5
Matthias Dehling 0 0 5 0 0 0 5
Michael Gore 2 3 0 0 0 0 5
Neil Bowman 0 0 0 0 0 5 5
Nicolas Cégalerba 0 0 5 0 0 0 5
Pablo Cersósimo 0 0 0 5 0 0 5
Reinhard Dirscherl 0 0 0 5 0 0 5
Richard Du Toit 2 1 0 1 0 1 5
Roman Vodicka 0 0 0 5 0 0 5
Rudi van Aarde 0 4 0 1 0 0 5
Steven David Miller 0 0 0 0 5 0 5
Steven Kazlowski 0 1 0 4 0 0 5
Yvonne A. de Jong & Thomas M. Butynski 0 0 5 0 0 0 5
Adrian Boyle 0 0 0 0 4 0 4
Andrew Holman 0 4 0 0 0 0 4
Andrey Lissovsky 0 0 0 0 0 4 4
Andrey Nekrasov 0 0 0 4 0 0 4
Benjamín Busto 3 0 0 0 1 0 4
Boris Nikolov 1 1 1 0 0 1 4
Bruce Davidson 2 2 0 0 0 0 4
Bryan & Cherry Alexander 1 0 0 1 0 2 4
Clem Haagner 2 0 0 0 0 2 4
Daryl Balfour 3 0 0 0 0 1 4
Doug Allan 0 0 0 4 0 0 4
Duncan Usher 2 1 0 0 0 1 4
Gerard Lemmo 3 1 0 0 0 0 4
Gerhard Koertner 0 0 0 0 4 0 4
Gerry Sanger 0 0 0 4 0 0 4
Jeff Foott 3 0 0 0 0 1 4
John Y. Wang 0 0 0 4 0 0 4
Jon Hall 0 0 0 0 0 4 4
Jon Hornbuckle 0 0 1 0 3 0 4
Jürgen Freund 0 0 0 1 3 0 4
Laurent Geslin 0 0 0 4 0 0 4
Maximilian Dehling 0 0 4 0 0 0 4
Mike Lane 0 1 2 0 0 1 4
Norbert Wu 0 0 0 4 0 0 4
Paul Van Daele 0 0 0 0 0 4 4
Petr Sramek 0 0 0 0 4 0 4
Richard Peek 4 0 0 0 0 0 4
Richard Reading 0 3 0 0 0 1 4
Robin W. Baird 0 0 0 4 0 0 4
S. & D. & K. Maslowski 0 0 0 0 3 1 4
Science Photo Library 0 0 0 0 4 0 4
Shattil Wendy & Bob Rozinski 1 0 0 0 0 3 4
Theo Allofs 0 0 0 0 4 0 4
Thomas Dressler 2 2 0 0 0 0 4
Tilo Nadler 0 0 3 0 0 1 4
Tony Heald 1 1 0 0 0 2 4
Yossi Eshbol 3 1 0 0 0 0 4
Yutaka Nishimura 0 0 0 0 0 4 4
Yva Momatiuk & John Eastcott 0 0 0 0 2 2 4
Adrien C. Gannier 0 0 0 3 0 0 3
Aidong Luo 0 2 1 0 0 0 3
Alain Dragesco-Joffé 2 1 0 0 0 0 3
Alan Weaving 1 2 0 0 0 0 3
Albert Visage 2 1 0 0 0 0 3
Alex Mustard 0 0 0 3 0 0 3
Ana Carla Rodrigues 0 0 0 0 2 1 3
Andrea Florence 0 0 0 3 0 0 3
Ann & Steve Toon 2 0 0 0 0 1 3
Ariadne Van Zandbergen 0 3 0 0 0 0 3
Atsushi Matsui 0 0 0 0 3 0 3
Björn Jordan 0 0 0 0 0 3 3
Bruno Schmetz 0 3 0 0 0 0 3
C. C. Lockwood 2 0 0 0 1 0 3
Callan Cohen 0 0 0 0 0 3 3
Caroline Weir 0 0 0 3 0 0 3
Cassiano Zapparoli 0 0 3 0 0 0 3
Ch’ien Lee 0 0 2 0 1 0 3
Chris Harvey 0 3 0 0 0 0 3
Christian Hütter 0 0 1 0 0 2 3
Conrado Tejado 0 0 1 0 0 2 3
Danny Fuentes Castillo 0 0 0 0 2 1 3
David Slater 0 0 3 0 0 0 3
David Southall 0 0 2 0 0 1 3
Don Johnston 0 0 0 0 0 3 3
Elliott Neep 2 1 0 0 0 0 3
Eyal Bartov 0 2 0 1 0 0 3
Frans Lanting 0 0 0 0 1 2 3
Garu Tozuka 0 0 0 1 0 2 3
George McCallum 0 0 0 3 0 0 3
Gordon & Cathy Illg 0 0 0 0 1 2 3
Halim Yalçın Diker 0 0 0 0 0 3 3
Helge Schulz 0 1 0 0 0 2 3
Hirozo Maki 0 0 0 0 0 3 3
Hugh Lansdown 0 2 1 0 0 0 3
J. & B. Photographers 3 0 0 0 0 0 3
J. Hauke 0 0 0 0 3 0 3
Jagdeep Rajput 0 3 0 0 0 0 3
James Eaton 0 0 1 0 0 2 3
James Warwick 1 2 0 0 0 0 3
Jany Sauvanet 1 0 1 0 1 0 3
Joe Blossom 0 3 0 0 0 0 3
John Carlyon 0 3 0 0 0 0 3
John Gibbens 0 0 0 3 0 0 3
Jordan de Jong 0 0 0 0 3 0 3
Kathie Atkinson 0 0 0 0 3 0 3
Larry Ditto 0 1 0 0 0 2 3
Leonardo Merçon 0 0 0 0 3 0 3
Li Weidong 0 0 0 0 0 3 3
Luis Miguel Ruiz Gordón 1 1 0 0 0 1 3
Mammal Fund Earthviews 0 0 0 3 0 0 3
Manuel Marín 0 0 0 3 0 0 3
Marc Guyt 0 2 0 1 0 0 3
Marcela Franco 0 0 0 0 3 0 3
Martin Zwick 0 0 0 0 3 0 3
Marty Cordano 3 0 0 0 0 0 3
Mary Plage 0 3 0 0 0 0 3
Masahiro Iijima 1 1 1 0 0 0 3
Michael Quinton 0 0 0 0 0 3 3
Monika Dossenbach 3 0 0 0 0 0 3
Morales Morales 0 2 0 0 0 1 3
Nik Borrow 0 0 0 0 0 3 3
Norbert Probst 0 0 0 3 0 0 3
Norman Lim 1 2 0 0 0 0 3
Orsolya Haarberg 0 0 0 0 0 3 3
Panda Photo 0 1 1 1 0 0 3
Paul Van Hoof 0 0 3 0 0 0 3
Reed Ojala-Barbour 0 0 0 0 3 0 3
Robert L. Pitman 0 0 0 3 0 0 3
Rolf Kunz 1 2 0 0 0 0 3
S. & A. Sailer 0 0 0 0 3 0 3
Santiago Imberti 0 0 0 3 0 0 3
Sebastián Saiter 0 0 0 0 0 3 3
Tapio Linderhaus 0 0 0 0 3 0 3
Tatiane Noviski 0 0 0 0 0 3 3
Thomas A. Jefferson 0 0 0 3 0 0 3
Thomas Kitchin & Vicky Hurst 1 0 0 0 0 2 3
W. Layer 0 0 0 0 0 3 3
Warwick Tarboton 0 0 2 0 0 1 3
Wild Wonders of Europe 0 0 0 3 0 0 3
Xavier Ferrer & Adolf de Sostoa 3 0 0 0 0 0 3
Xi Zhinong 0 0 2 0 0 1 3
Yu Zhang 0 0 0 0 0 3 3
Zhang Ming 0 0 0 0 0 3 3
Aaron Ambos 0 0 0 0 0 2 2
Aaron Banks 0 0 0 2 0 0 2
Aditya Singh 0 0 2 0 0 0 2
Alain Mafart-Renodier 0 0 0 0 1 1 2
Alan & Sandy Carey 2 0 0 0 0 0 2
Alex Steffe 0 0 0 2 0 0 2
Alexander F. Meyer 0 1 0 1 0 0 2
Alexander Safonov 0 0 0 2 0 0 2
Andre Seale 0 0 0 2 0 0 2
Andrea Steffen 0 0 0 2 0 0 2
Andrey Zvoznikov 0 0 1 0 0 1 2
Ángel M. Sánchez 2 0 0 0 0 0 2
Antonio Sabater 2 0 0 0 0 0 2
Arpit Deomurari 0 2 0 0 0 0 2
Axel Gebauer 1 0 0 0 0 1 2
B. & S. Draker 0 0 0 0 0 2 2
B.G. Thomson 0 0 0 0 2 0 2
Ben Lascelles 0 0 0 0 0 2 2
Benjamin Schweinhart 0 0 0 0 1 1 2
Bernd Zoller 1 1 0 0 0 0 2
Bill Coster 0 1 0 0 0 1 2
Brian Bevan 1 0 0 0 0 1 2
Bruce Beehler 0 0 0 0 2 0 2
Bruno Guenard 0 0 0 2 0 0 2
C. Steimer 0 0 0 0 0 2 2
Carlos M. Martín 0 0 0 2 0 0 2
Carlos Naza Bocos 0 0 0 0 0 2 2
Carlos Virgili 0 0 0 2 0 0 2
Cheryl Ridge 0 0 0 0 2 0 2
Christophe Courteau 0 1 0 0 0 1 2
Christopher Swann 0 0 0 2 0 0 2
Claus Meyer 0 0 0 0 0 2 2
Clifford B. & Dawn W. Frith 0 0 0 0 2 0 2
Colin D. MacLeod 0 0 0 2 0 0 2
Colin Marshall 0 0 1 1 0 0 2
Daniel Cox 2 0 0 0 0 0 2
Danilo Mota 0 0 0 0 2 0 2
David Marín 0 0 0 0 1 1 2
David Tipling 0 0 1 1 0 0 2
Derrick Hamrick 0 0 0 0 1 1 2
Dick Forsman 1 0 0 0 0 1 2
Diego Alberto Reyes Arellano 0 0 0 0 0 2 2
Dong Lei 0 0 0 0 0 2 2
Eckhard Grimmberger 0 0 0 0 0 2 2
Eduardo Libby 0 0 0 0 0 2 2
Eladio Fernández 0 0 0 0 0 2 2
Erwin & Peggy Bauer 0 0 0 0 0 2 2
Eva Boogaard 1 0 0 1 0 0 2
Fabien Bruggmann & Bruno Fouillat 0 0 0 0 0 2 2
Fabrice Schmitt 0 0 0 0 1 1 2
Felipe Peters 0 0 0 0 0 2 2
Fernando Javier Mapelli 0 0 0 0 0 2 2
Fiona A. Reid 0 0 0 0 2 0 2
Frank W. Lane 1 0 1 0 0 0 2
Gabriel Rojo 0 0 0 0 0 2 2
Gary Cranitch 0 0 0 0 2 0 2
Gary K. Smith 0 0 0 0 0 2 2
Geiser Trivelato 0 0 1 0 1 0 2
Geoff McIlleron 2 0 0 0 0 0 2
Geoff Taylor 0 0 0 2 0 0 2
Gerard Fuehrer 1 0 0 0 0 1 2
Gerhard Schultz 0 2 0 0 0 0 2
Gianpiero Ferrari 0 0 0 0 2 0 2
Gonzalo González Cifuentes 1 1 0 0 0 0 2
Göran Ehlmé 0 0 0 2 0 0 2
Grant Abel 0 0 0 2 0 0 2
Gregory G. Dimijian 0 0 0 0 1 1 2
Heidi Krajewsky 0 0 0 2 0 0 2
Heinz Plenge 0 0 1 1 0 0 2
Iain Green 2 0 0 0 0 0 2
Ingrid van den Berg 0 2 0 0 0 0 2
Jacques Erard 0 0 2 0 0 0 2
James Hager 0 0 0 0 0 2 2
Jan-Dieter Ludwigs 0 0 0 2 0 0 2
Jared Hobbs 0 0 0 0 0 2 2
Javier Ara Cajal 2 0 0 0 0 0 2
Jean-François Souchard 0 0 0 0 0 2 2
Jean-Paul Chatagnon 0 1 1 0 0 0 2
Jim Brandenburg 0 0 0 0 0 2 2
Jim Scarff 0 0 0 2 0 0 2
Jonathan & Angela Scott 2 0 0 0 0 0 2
Jouan & Rius 0 0 2 0 0 0 2
Juan Cruzado 0 0 0 0 0 2 2
Julián M. Alonso 0 0 0 0 1 1 2
Juniors Bildarchiv 0 2 0 0 0 0 2
K. & L. Laidler 0 2 0 0 0 0 2
Karl Ammann 0 2 0 0 0 0 2
Ken Griffiths 0 0 0 0 2 0 2
Kenneth M. Highfill 0 0 0 0 1 1 2
Kike Calvo 0 0 0 2 0 0 2
Konstantin Mikhailov 0 0 0 0 0 2 2
L. Lenz 0 0 0 0 0 2 2
Laurie Campbell 1 0 0 1 0 0 2
Lennie & Uschi Rue III 0 0 0 0 0 2 2
Leonardo Mercon 0 0 0 0 0 2 2
Lindley McKay 0 0 0 0 2 0 2
Loïc Degen 0 0 0 0 2 0 2
Lucy Keith Diagne 0 0 0 2 0 0 2
Luis Piovani 0 0 0 0 0 2 2
Lynn M. Stone 1 0 0 1 0 0 2
M. Delpho 2 0 0 0 0 0 2
Madeleine Hardus 0 0 2 0 0 0 2
Marc G.M. van Roosmalen 0 0 1 0 0 1 2
María Fernanda Solórzano 0 0 0 0 2 0 2
Mark Conlin 0 0 0 2 0 0 2
Marlin Harms 0 0 0 0 0 2 2
Martin W. Grosnick 1 0 1 0 0 0 2
Martyn Colbeck 0 2 0 0 0 0 2
Mary & Jean-Michel Bompar 0 0 0 0 0 2 2
Mauricio Pacheco 0 0 0 0 0 2 2
Meng Tong 0 2 0 0 0 0 2
Michael Callan 2 0 0 0 0 0 2
Michael Durham 1 0 0 0 0 1 2
Michael Kessler 1 0 0 0 1 0 2
Michael Krabs 1 1 0 0 0 0 2
Michel Gunther 0 1 1 0 0 0 2
Mikael Bauer 0 0 2 0 0 0 2
Mike Gillam 0 0 0 0 2 0 2
Mike Hill 1 1 0 0 0 0 2
Mike Powles 1 1 0 0 0 0 2
Mike Read 1 0 0 1 0 0 2
Miroslav Bobek 0 0 0 0 0 2 2
Murray Cooper 0 0 2 0 0 0 2
Nature Production 2 0 0 0 0 0 2
Nayan Khanolkar 1 0 0 0 0 1 2
Neil Lucas 1 0 0 1 0 0 2
Nick Gales 0 0 0 2 0 0 2
Nuno Sá 0 0 0 2 0 0 2
Òscar Domínguez 0 0 0 0 0 2 2
Owen Newman 0 1 0 0 1 0 2
Pat Morris 0 0 0 0 1 1 2
Patricio Pillajo 0 2 0 0 0 0 2
Paul B. Jones 0 0 0 0 0 2 2
Paul Sawer 0 0 0 0 0 2 2
Pedro Narra 0 0 0 2 0 0 2
Peter Lillie 0 2 0 0 0 0 2
Peter Marsack 1 0 0 0 1 0 2
Peter Steyn 2 0 0 0 0 0 2
Phil Devries 0 0 0 0 1 1 2
Philippe Feldmann 0 0 0 2 0 0 2
Phillip Perry 2 0 0 0 0 0 2
Photo Researchers 0 0 1 0 1 0 2
Rémi Masson 0 0 0 0 0 2 2
Richard Herrmann 0 0 0 2 0 0 2
Richard La Val 0 0 0 0 2 0 2
Rob Curtis 0 0 0 0 0 2 2
Rob Felix 0 0 0 0 0 2 2
Roberta Olenick 0 0 0 0 0 2 2
Roberto Isotti 0 0 0 0 0 2 2
Roberto Quispe 0 0 0 0 0 2 2
Roberto Rinaldi 0 0 0 0 2 0 2
Robyn Stewart 0 2 0 0 0 0 2
Rodrigo Pérez Grijalbo 0 0 1 0 0 1 2
Rolf Nussbaumer 0 1 0 0 1 0 2
Samuel Blanc 0 0 0 2 0 0 2
Samuel R. Maglione 0 0 0 0 0 2 2
Sandesh Kadur 0 2 0 0 0 0 2
Silvestris Fotoservice 2 0 0 0 0 0 2
Solvin Zankl 1 0 0 1 0 0 2
Stefan Merker 0 0 2 0 0 0 2
Stéphan Bonneau 0 0 2 0 0 0 2
Steve Turner 1 1 0 0 0 0 2
Steven L. Swartz 0 0 0 2 0 0 2
Sumio Harada 0 0 0 0 0 2 2
Teo Nam Siang 0 0 2 0 0 0 2
Tom Stephenson 0 1 0 0 0 1 2
Valentín Guisande 0 2 0 0 0 0 2
Valérie Besnard & François Moutou 0 0 2 0 0 0 2
Vladimir Medvedev 0 0 0 2 0 0 2
Vladimir Voloshenko 0 0 0 2 0 0 2
W. J. Strietman 0 0 0 2 0 0 2
Wayne Lawler 1 0 0 0 1 0 2
Werner Bollmann 0 2 0 0 0 0 2
Wezddy del Toro 0 0 0 2 0 0 2
Will Carter 0 0 0 2 0 0 2
William Campbell 1 1 0 0 0 0 2
Winfried Schäfer 0 0 2 0 0 0 2
Xi Zhi Nong 1 1 0 0 0 0 2
Yves Lefèvre 0 0 0 2 0 0 2
A. P. 0 1 0 0 0 0 1
A. Wilson 1 0 0 0 0 0 1
Adrian Hepworth 0 1 0 0 0 0 1
Adrian Warren 1 0 0 0 0 0 1
Adriano Becker 0 0 1 0 0 0 1
Agustín Iriarte 0 0 0 0 0 1 1
Ahmet Karataş 0 0 0 0 0 1 1
Alain Bidart 0 0 0 1 0 0 1
Alain Pons 0 1 0 0 0 0 1
Alan and Joan Root 0 1 0 0 0 0 1
Alan Watson 0 0 1 0 0 0 1
Albert Masó 0 1 0 0 0 0 1
Alessandra Sarti 0 0 0 0 1 0 1
Alexander Yates 0 0 0 0 0 1 1
Alida Latham 0 0 0 0 0 1 1
Alister Smith 0 0 0 0 1 0 1
Andoni Canela 0 1 0 0 0 0 1
Andre Baertschi 0 0 0 0 0 1 1
Andrés Charrier 0 0 0 0 1 0 1
Andrew Forsyth 0 0 0 0 1 0 1
Andrew Plumptre 0 1 0 0 0 0 1
Andrew Taylor 0 1 0 0 0 0 1
Andrew Walmsley 0 0 1 0 0 0 1
Angelo Gandolfi 0 0 0 0 0 1 1
Anthony Pierce 0 0 0 1 0 0 1
Anup & Manoj Shah 0 1 0 0 0 0 1
Arco Digital 0 1 0 0 0 0 1
Artur Tabor 0 0 0 0 0 1 1
Arun Srivastava 0 0 1 0 0 0 1
Attila Bicskos Kaszo 0 0 0 0 1 0 1
Augusto Leandro Stanzani 0 0 0 1 0 0 1
Aurélien Audevard 0 1 0 0 0 0 1
B. & L. Worsley 1 0 0 0 0 0 1
B. Moose Peterson 0 0 0 0 0 1 1
B. Peterson 1 0 0 0 0 0 1
Ban Vangban village/WCS/IUCN 0 1 0 0 0 0 1
Barcroff Media 0 0 0 1 0 0 1
Barrett & MacKay 0 0 0 1 0 0 1
Barrie Britton 0 0 1 0 0 0 1
Barry Mansell 0 0 0 0 0 1 1
Bates Littlehales 0 0 0 1 0 0 1
Benoist Clouet 0 0 0 1 0 0 1
Bernard Castelein 1 0 0 0 0 0 1
Bernard Van Elegem 1 0 0 0 0 0 1
Bernard Wooding/Quagga Project 0 1 0 0 0 0 1
Bernd Rohrschneider 0 0 0 0 1 0 1
Berndt Fischer 0 1 0 0 0 0 1
Bert Willaert 0 0 0 0 1 0 1
Bill Belson 0 0 0 0 1 0 1
Bill Curtsinger 0 0 0 1 0 0 1
Bill Keener 0 0 0 1 0 0 1
Bob & Clara Calhoun 0 0 0 0 0 1 1
Bob Gibbons 0 0 0 0 0 1 1
Bob Gurr 1 0 0 0 0 0 1
Bob Langrish 0 1 0 0 0 0 1
Borut Furlan 0 0 0 0 0 1 1
Brent Stephenson 0 0 1 0 0 0 1
Brian J. Coates 0 1 0 0 0 0 1
Brigitte Marcon 0 0 1 0 0 0 1
Bruce & Jan Lichtenberger 0 1 0 0 0 0 1
Bruce D. Patterson 0 0 0 0 1 0 1
Bruce Dale 0 0 0 0 0 1 1
Bruce Weaver 0 0 0 1 0 0 1
C. W. Schwartz 0 0 0 0 0 1 1
C. Wermter 1 0 0 0 0 0 1
Cagan Sekercioglu 1 0 0 0 0 0 1
Carlos Andrés Delgado Vélez 0 0 0 0 0 1 1
Carol Buchanan 0 0 0 0 0 1 1
Carol Farneti Foster 0 1 0 0 0 0 1
Carolyn Gohier 0 0 0 1 0 0 1
Cédric Libert 0 0 1 0 0 0 1
Charlotte Dunn 0 0 0 1 0 0 1
Chico Sanchez 0 0 0 0 1 0 1
Chris Gomersall 0 0 0 0 0 1 1
Chris Knights 0 1 0 0 0 0 1
Chris Newbert 0 0 0 1 0 0 1
Christian Artuso 0 0 0 0 0 1 1
Christian Heinrich 0 0 0 0 0 1 1
Christophe Perelle 0 1 0 0 0 0 1
Claude Balcaen 0 1 0 0 0 0 1
Cláudio Dias Timm 0 0 0 0 0 1 1
Clay Bryce 0 0 0 1 0 0 1
Clem Haagner 0 1 0 0 0 0 1
Clement Francis 0 1 0 0 0 0 1
Colin Monteath 0 1 0 0 0 0 1
Craig Dingle 0 0 0 0 1 0 1
Craig K. Lorenz 0 0 0 0 0 1 1
D. Rogers 1 0 0 0 0 0 1
D. Steele 1 0 0 0 0 0 1
Daniel López-Velasco 0 0 0 1 0 0 1
Daniel Zupanc 0 0 0 0 1 0 1
Daniela S. Rivera 0 0 0 0 0 1 1
Danita Delimont 0 0 0 1 0 0 1
Dante Buzzetti 0 1 0 0 0 0 1
Daphne Kinzler 0 0 0 0 0 1 1
Darrell G. Gulin 0 1 0 0 0 0 1
Darrin Lunde 1 0 0 0 0 0 1
David & Micha Sheldon 0 0 0 0 0 1 1
David Cayless 0 1 0 0 0 0 1
David M. Dennis 0 0 0 0 0 1 1
David McLain 0 0 0 1 0 0 1
David Shackelford 0 1 0 0 0 0 1
Dawie Jacobs 0 0 0 0 0 1 1
Denis Bringard 0 0 0 0 0 1 1
Dennis Mackey 0 0 0 0 0 1 1
Derek MIddleton 1 0 0 0 0 0 1
Dick Ginkowski 0 1 0 0 0 0 1
Dickie Duckett 0 0 0 1 0 0 1
Didier Sement 0 1 0 0 0 0 1
Diego López 0 0 0 0 0 1 1
Dipani Sutaria 0 0 0 1 0 0 1
Dmitry Kobeza 0 0 0 0 0 1 1
Dominique Braud 0 0 0 0 0 1 1
Dorling Kindersley 0 0 0 0 1 0 1
Duncan Murrell/Robert Harding 0 0 0 1 0 0 1
E. A. Janes 0 0 0 0 0 1 1
E. A. Kuttapan 1 0 0 0 0 0 1
Eduardo R. Secchi 0 0 0 1 0 0 1
Edwin Scholes 0 0 0 0 1 0 1
Egmont Strigl 0 0 0 1 0 0 1
Eliezer Sanchez 0 0 0 0 0 1 1
Eliot Lyons 1 0 0 0 0 0 1
Elizabeth Bomford 0 0 1 0 0 0 1
Emin Yoğurtcuoğlu 0 0 0 0 0 1 1
Ephotocorp 0 1 0 0 0 0 1
Eric Baccega 0 0 0 1 0 0 1
Eric Soder 1 0 0 0 0 0 1
Eric Woods 0 0 0 0 1 0 1
Erlend Haarberg 0 1 0 0 0 0 1
F. Vnoucek 0 0 0 0 0 1 1
Fabien Michenet 0 0 0 0 1 0 1
Fabio Olmos 0 0 0 0 0 1 1
Fabrice Cahez 0 0 0 0 0 1 1
Fiona Rogers 0 0 1 0 0 0 1
Flávio Rodrigues 1 0 0 0 0 0 1
Fletcher & Baylis 0 0 0 0 0 1 1
Florian Möllers/Wild Wonders of Europe 0 1 0 0 0 0 1
FLPA 0 0 0 1 0 0 1
Foto Natura Stock 0 0 0 1 0 0 1
Franco Banfi 0 0 0 1 0 0 1
François Savigny 0 1 0 0 0 0 1
François-Xavier Pelletier 0 0 0 1 0 0 1
Frank Woerle 0 0 0 0 1 0 1
Fred Bruemmer 0 1 0 0 0 0 1
Frederico Acaz Sonntag 0 0 0 0 0 1 1
Frederico Gemesio Lemos 1 0 0 0 0 0 1
Gary & Terry Andrewartha 1 0 0 0 0 0 1
Gary Griffen 0 0 0 0 1 0 1
Gary Luhm & Danita Delimont 0 0 0 0 0 1 1
Gary Murray 0 0 0 0 0 1 1
Gary Ombler 0 0 0 0 0 1 1
Gary Steer 0 0 0 0 1 0 1
Gaston Piccinetti 0 0 0 0 0 1 1
Gaurav Bhatnagar 0 0 1 0 0 0 1
Gehan de Silva Wijeyeratne 0 1 0 0 0 0 1
Gemma Morrow 0 0 0 0 1 0 1
Geoff Trinder 1 0 0 0 0 0 1
George Bernard 0 0 0 0 1 0 1
George Chan 0 1 0 0 0 0 1
George H.H. Huey 0 0 0 0 0 1 1
George Karbus 0 0 0 1 0 0 1
George M. Jett 1 0 0 0 0 0 1
Georgette Douwma 0 1 0 0 0 0 1
Gerald Nowak 0 0 0 0 1 0 1
Gerard de Hoog 0 0 0 0 0 1 1
Gerhard Schulz 0 0 0 0 0 1 1
Giorgi Darchiashvili 1 0 0 0 0 0 1
Giovanni Giuseppe Bellani 0 0 0 0 0 1 1
Göran Altstedt 0 0 1 0 0 0 1
Gorka Ocio 0 0 0 1 0 0 1
Graham Eaton 0 0 0 1 0 0 1
Graham Hatherley 1 0 0 0 0 0 1
Greg Donovan 0 0 0 1 0 0 1
Greg Harold 0 0 0 0 1 0 1
Greg Stott 0 0 0 0 0 1 1
Gregory Guida 0 0 1 0 0 0 1
Gustavo Fernández Pin 0 0 0 0 0 1 1
Gustavo J. Scrocchi 0 0 0 0 1 0 1
Hannah Milena Piel 0 0 0 1 0 0 1
Hannu Hautala 0 1 0 0 0 0 1
Hayden Oake 1 0 0 0 0 0 1
Heidi & Hans-Jürgen Koch 0 0 0 0 0 1 1
Heike Lutermann 0 0 0 0 0 1 1
Hendrik N. Hoeck 0 1 0 0 0 0 1
Henry Ausloos 0 0 0 0 0 1 1
Herbert Kehrer 1 0 0 0 0 0 1
Hiram Rosales Nanduca 0 0 0 1 0 0 1
Hualong Su 0 0 1 0 0 0 1
Ian Beames 1 0 0 0 0 0 1
Ian Harris 0 0 0 0 1 0 1
Igor Shpilenok 0 0 0 1 0 0 1
Ingrid Visser 0 0 0 1 0 0 1
Iván Domínguez 0 0 0 1 0 0 1
Ivan Kuzmin 0 0 0 0 1 0 1
J. Cuveland 0 1 0 0 0 0 1
J. Fieber 0 0 0 0 0 1 1
J.W. Alker 0 0 0 1 0 0 1
Jack Bailey 1 0 0 0 0 0 1
Jack Goldfarb 0 0 0 0 0 1 1
Jack Milchanowski 0 0 0 0 0 1 1
James P. Rowan 0 1 0 0 0 0 1
James Simon 0 0 0 0 0 1 1
Jamin Mulvey 0 0 0 1 0 0 1
Jan Reurink 0 0 0 0 0 1 1
Jason Gilchrist 1 0 0 0 0 0 1
Jean-Jacques Alcal 0 0 1 0 0 0 1
Jean-Jacques Alcalay 0 1 0 0 0 0 1
Jean-Pierre Sylvestre 0 0 0 1 0 0 1
Jeff Foot/Dcom 0 1 0 0 0 0 1
Jeff Mauritzen 0 0 0 0 0 1 1
Jeffrey Oonk 0 0 1 0 0 0 1
Jeffrey Rotman 0 0 0 1 0 0 1
Jen & Des Bartlett 0 1 0 0 0 0 1
Jeremy Colma 0 0 0 1 0 0 1
Jerry Dragoo 1 0 0 0 0 0 1
Jerry Kobalenko 0 0 0 0 0 1 1
Jesse Kraft 0 0 0 0 0 1 1
Jim Abernethy 0 0 0 1 0 0 1
Jim Clare 0 0 0 0 1 0 1
Jim Herd 0 0 0 0 0 1 1
Joel Sartore 0 0 0 0 1 0 1
Johan De Meester 0 0 0 0 0 1 1
Johannes Ferdinand 1 0 0 0 0 0 1
Johannes Pfleiderer 0 0 0 0 0 1 1
John Chellman 0 0 0 0 0 1 1
John Daniels 1 0 0 0 0 0 1
John Downer 0 1 0 0 0 0 1
John G. Blake 0 0 0 0 0 1 1
John Holmes 0 0 0 0 0 1 1
John Shaw 1 0 0 0 0 0 1
John Visser 0 0 0 0 0 1 1
John White Photos 0 0 0 0 1 0 1
Jorge Oyarce Kruger 0 0 0 1 0 0 1
José & Adriana Calo 1 0 0 0 0 0 1
José Calo 0 1 0 0 0 0 1
José Luis Tellería 0 0 0 0 0 1 1
Juan Díaz-Nieto 0 0 0 0 1 0 1
Juan José Hinojosa 1 0 0 0 0 0 1
Jules Cox 0 0 0 0 0 1 1
Julie Woodruff 0 0 0 0 0 1 1
K. Mosebach 0 0 0 0 1 0 1
Kailash Willis 0 0 0 0 1 0 1
Kateryn Pino 0 0 0 0 1 0 1
Kelvin Aitken 0 0 0 1 0 0 1
Kenneth H. Thomas 0 0 0 0 0 1 1
Keoma Rodrigues 0 0 1 0 0 0 1
Kevin Robinson 0 0 0 1 0 0 1
Khalid Ghani 1 0 0 0 0 0 1
Kim Taylor 1 0 0 0 0 0 1
Kitch Bain 0 0 0 0 1 0 1
Klaus Echle 0 0 0 0 0 1 1
Knut Knipser 0 0 1 0 0 0 1
Kristin Wilmers/AGAMI 0 1 0 0 0 0 1
Krystyna Szulecka 0 0 0 0 1 0 1
Kurt Amsler 0 0 0 1 0 0 1
L. Freshwaters Arndt 0 0 0 0 0 1 1
Labat-Rouquette 0 0 0 1 0 0 1
Lars Petersson 0 0 0 0 0 1 1
Lee Dalton 0 0 0 0 0 1 1
Leo Keeler 1 0 0 0 0 0 1
Leon Rakai 0 0 0 0 1 0 1
Leon Werdinger 0 0 0 0 0 1 1
Leonardo Russo Lacerna 0 0 0 1 0 0 1
Lisette Cantú Salazar 1 0 0 0 0 0 1
Loïc André 0 0 0 0 1 0 1
Loïc Poidevin 0 0 0 0 0 1 1
Lorenzo von Fersen 0 0 0 1 0 0 1
Lorna Faulkes 0 0 0 0 0 1 1
Louise Emmons 0 0 0 0 0 1 1
Luis Quinta 0 0 0 1 0 0 1
Luiz Filipe Klein Varella 0 0 0 0 0 1 1
M. C. Chamberlain 1 0 0 0 0 0 1
M. Hoefer 0 0 0 0 0 1 1
M. Jarman 0 0 0 1 0 0 1
M. P. Kahl 0 1 0 0 0 0 1
M. Zindl 0 0 0 0 0 1 1
Manoj Shah 1 0 0 0 0 0 1
Many Etpison 0 0 0 1 0 0 1
Marc Shandro 0 0 0 1 0 0 1
Maresa-Pryor 0 0 0 0 0 1 1
Marguerite Smits Van Oyen 1 0 0 0 0 0 1
Maria Coppula-Soini 0 0 1 0 0 0 1
Mark Hamblin/Wild Wonders of Europe 0 1 0 0 0 0 1
Mark Moffett 0 0 1 0 0 0 1
Mark Piazzi 0 1 0 0 0 0 1
Markus Lilje 0 0 1 0 0 0 1
Martijn Verdoes 0 0 0 1 0 0 1
Martin Grimm 0 0 1 0 0 0 1
Martin Withers 1 0 0 0 0 0 1
Marvin Dembinsky 0 0 0 0 0 1 1
Mary McDonald 1 0 0 0 0 0 1
Mathias Fernandez 0 0 0 0 0 1 1
Mathieu Laboureur 0 1 0 0 0 0 1
Matt Curnock 0 0 0 1 0 0 1
Matthew Maran 1 0 0 0 0 0 1
Maurice Emetshu 0 0 1 0 0 0 1
Mauro Teixeira Jr. 0 0 0 0 1 0 1
McDonald Wildlife Photography 0 0 0 0 1 0 1
Michael A. Mares 0 0 0 0 0 1 1
Michael Clark 0 1 0 0 0 0 1
Michael Maconachie 0 0 0 0 1 0 1
Michael P. Gadomsky 0 0 0 0 0 1 1
Michael Pitts 0 0 0 0 1 0 1
Michael S. Nolan/Robert Harding 0 0 0 1 0 0 1
Michel Aymerich 0 0 0 0 0 1 1
Michel Gutiérrez 0 0 0 0 0 1 1
Michel Hutchinson 0 1 0 0 0 0 1
Michelle Valberg 0 0 0 0 0 1 1
Mike Osmond 0 0 0 1 0 0 1
Mike Potts 0 0 0 0 0 1 1
Mikhail Zhilin 1 0 0 0 0 0 1
Milada Řeháková 0 0 1 0 0 0 1
Milan Korinek 0 0 0 0 0 1 1
Milo Burcham 0 1 0 0 0 0 1
Mint Frans Lanting 0 0 0 0 1 0 1
Mitch Reardon 0 0 0 0 1 0 1
Morgan Gustison 0 0 1 0 0 0 1
Murray Lord 0 0 0 0 1 0 1
Muse D. Opiang 0 0 0 0 1 0 1
N. Greaves 1 0 0 0 0 0 1
Nacho Oria 0 0 0 1 0 0 1
Nadeera Weerasinghe 0 1 0 0 0 0 1
Nadja Schiesser 0 0 0 0 0 1 1
Natacha Aguilar 0 0 0 1 0 0 1
Nedko Nedyalkov 0 0 0 0 0 1 1
Neil Aldridge 0 0 0 0 0 1 1
Neil Fitzgerald 0 0 0 1 0 0 1
New Zealand Department of Conservation 0 0 0 1 0 0 1
NHPA 0 0 0 0 1 0 1
Nick Athanas 0 0 0 0 0 1 1
Nico Tondini 0 0 0 0 0 1 1
Nicolás Lagos 0 0 0 0 0 1 1
Nicolas Sánchez-Biezma 0 0 0 1 0 0 1
Nigel Dennis 0 1 0 0 0 0 1
Nigel Pavitt 0 1 0 0 0 0 1
Nikita Ovsyannikov 0 0 0 1 0 0 1
Nils Aukan 0 0 0 1 0 0 1
Ochocki Gregory 0 0 0 1 0 0 1
Onne van der Wal 0 0 0 1 0 0 1
Oriol Alamany 1 0 0 0 0 0 1
Ottfried Schreiter 0 0 0 0 0 1 1
Otto Plantema 0 0 0 1 0 0 1
Oyvind Martinsen 0 0 0 0 0 1 1
P. Henry 1 0 0 0 0 0 1
P. L. Meserve 0 0 0 0 1 0 1
P.H. Saleck 0 0 0 1 0 0 1
Pablo Gutiérrez Varga 0 0 1 0 0 0 1
Pablo H. Caridad 0 1 0 0 0 0 1
Partridge Films 1 0 0 0 0 0 1
Patrick Glaume 0 0 0 0 0 1 1
Paul & Joyce Berquist 0 0 0 0 0 1 1
Paul Cowell 0 0 0 1 0 0 1
Paul Hobson 1 0 0 0 0 0 1
Paul Mayall 0 0 0 0 0 1 1
Paul Smith 0 0 0 0 0 1 1
Paul Williams 0 0 0 0 0 1 1
Paula Taraborelli 0 0 0 0 0 1 1
Paulo Ricardo de Oliveira 0 0 0 0 0 1 1
Pavel Brandl 0 1 0 0 0 0 1
Pavel Sorokin 0 1 0 0 0 0 1
Per Smitterberg 0 1 0 0 0 0 1
Per-Gunnar Ostby 0 0 0 0 0 1 1
Peter & Beverly Pickford 0 1 0 0 0 0 1
Peter Bassett 0 0 0 1 0 0 1
Peter C. Gill 0 0 0 1 0 0 1
Peter Chadwick 0 0 0 0 0 1 1
Peter Weimann 0 1 0 0 0 0 1
Peteris Erglis 0 1 0 0 0 0 1
Phil Gregory 0 0 0 0 1 0 1
Phil McLean 0 0 0 0 0 1 1
Phillip Colla 0 0 0 1 0 0 1
Picture Alliance 0 0 0 1 0 0 1
Piotr Naskrecki 0 0 0 0 1 0 1
R. Hermes 0 0 0 0 0 1 1
R. Koenig 0 0 0 0 0 1 1
R. Linke 0 0 0 0 0 1 1
Rafael Armada 1 0 0 0 0 0 1
Rafel Al Ma'ary 0 0 0 1 0 0 1
Ralph Arwood 0 0 0 0 1 0 1
Raphaël Sané 0 0 0 1 0 0 1
Rebecca Jackrel 0 0 0 0 1 0 1
Rémy Courseaux 0 1 0 0 0 0 1
Renato Granieri 0 0 0 0 0 1 1
René Wuest 0 0 0 0 0 1 1
Rhonda Klevansky 0 0 0 0 0 1 1
Rich Kirchner 0 0 0 0 0 1 1
Richard Kettlewell 0 1 0 0 0 0 1
Richard R. Hansen 0 0 0 0 0 1 1
Rick Southgate 0 0 0 0 1 0 1
Rimvydas Juškaitis 0 0 0 0 0 1 1
Rob Drummond 0 0 0 0 0 1 1
Robert Harding 0 0 0 1 0 0 1
Robert Henno 0 0 0 0 0 1 1
Robert J. Ross 0 0 0 0 0 1 1
Robert Kennett 0 0 0 0 0 1 1
Robert McGouey 0 0 0 0 0 1 1
Robert McLean 0 0 0 0 1 0 1
Robert Newman 0 0 0 0 0 1 1
Robert Rattner 0 0 0 1 0 0 1
Robert Wallace 0 0 0 0 1 0 1
Roberta Thomaz Bruscagin 0 0 0 0 1 0 1
Robin Chittenden 0 0 0 0 0 1 1
Rod Cassidy 0 1 0 0 0 0 1
Rolf Bender 1 0 0 0 0 0 1
Ronald Wittek 0 1 0 0 0 0 1
Roy Toft 0 1 0 0 0 0 1
Rubén Bárquez 0 0 0 0 0 1 1
Ruth H. Leeney 0 0 0 1 0 0 1
S. G. Davis 0 0 0 0 0 1 1
S. K. Krasemann 0 0 0 0 0 1 1
Samuel Hung 0 0 0 1 0 0 1
Sandeep Kumar Behera 0 0 0 1 0 0 1
Sarah Woodfin 0 0 0 0 0 1 1
Satyendra K. Tiwari 0 1 0 0 0 0 1
Scott Camazine 0 0 0 0 0 1 1
Sebastian Kennerknecht 0 0 0 0 0 1 1
Sébastien Barrioz 0 0 0 0 0 1 1
Sergey Volkov 0 0 0 0 0 1 1
Sergio Solari 0 0 0 0 1 0 1
Sharon Heald 0 1 0 0 0 0 1
Shawn Benjamin 0 0 0 1 0 0 1
Sheng Helin 0 1 0 0 0 0 1
Shyamala Ratnayeke 1 0 0 0 0 0 1
Simon Bellingham 0 1 0 0 0 0 1
Simon Hosking 0 1 0 0 0 0 1
Sonja Heinrich 0 0 0 1 0 0 1
Stan Osolinski 0 1 0 0 0 0 1
Stan Tekiela 0 0 0 0 1 0 1
Stanley & Kaisa Breeden 0 0 0 0 1 0 1
Stefan Pfützke 0 0 0 1 0 0 1
Stephanie Lamberti/ABPL 0 1 0 0 0 0 1
Stephen Dalton 0 0 0 0 0 1 1
Stephen Richards 0 0 0 0 1 0 1
Steve Anyon-Smith 0 0 0 0 1 0 1
Steve Kaufman 0 1 0 0 0 0 1
Steve McCutcheon 1 0 0 0 0 0 1
Steve Robinson 1 0 0 0 0 0 1
Steve Winter 0 0 0 0 0 1 1
Steven Holt 0 1 0 0 0 0 1
Stewart Roper 0 0 0 1 0 0 1
Stuart Cook 0 0 0 1 0 0 1
Stuart Miller 0 0 0 1 0 0 1
Stuart Wilson 0 0 0 0 0 1 1
Subharanjan Sen 0 0 0 0 0 1 1
Suzanne Long 0 0 0 0 1 0 1
Suzi Eszterhas 0 0 0 0 0 1 1
Sven-Erik Arndt 0 0 0 0 0 1 1
T. & S. Allofs 0 0 0 1 0 0 1
Ted Miller 0 1 0 0 0 0 1
Terry Andrewartha 1 0 0 0 0 0 1
Terry Carew 1 0 0 0 0 0 1
Theodoulos Poullis 0 1 0 0 0 0 1
Thierry Aebischer 0 0 0 0 0 1 1
Thomas Lazar 1 0 0 0 0 0 1
Thomas Püttker 0 0 0 0 0 1 1
Tim Davenport 0 0 1 0 0 0 1
Tim Ey & Calder Woodgate 0 0 0 1 0 0 1
Tom Bean 0 0 0 0 0 1 1
Tom Grant 0 0 0 0 1 0 1
Tom Struhsaker 0 0 1 0 0 0 1
Tom Vezo 1 0 0 0 0 0 1
Tony Crocetta 1 0 0 0 0 0 1
Torsten Brehm 0 1 0 0 0 0 1
Troels Jacobsen 0 0 0 1 0 0 1
Tyrone Turner 0 0 0 0 0 1 1
U. Ostendorp 0 0 0 0 0 1 1
Uwe Walz Gdt 0 1 0 0 0 0 1
Valeria E. Campos 0 0 0 0 0 1 1
Valerie & Ron Taylor 0 0 0 1 0 0 1
Visuals Unlimited 0 0 1 0 0 0 1
Vladimir Trailin 0 0 0 0 0 1 1
W. H. J. Sator 1 0 0 0 0 0 1
W. L. Miller 1 0 0 0 0 0 1
Wade Hughes 0 0 0 0 1 0 1
Walter Rohdich 1 0 0 0 0 0 1
Wang Ding 0 0 0 1 0 0 1
Wayne Lankinen 1 0 0 0 0 0 1
Wayne Meyer 0 0 0 1 0 0 1
Wendy Dennis 0 1 0 0 0 0 1
Wenzhi Lin 0 0 0 1 0 0 1
Will Burrard-Lucas 0 0 0 0 0 1 1
William J. Franklin 0 1 0 0 0 0 1
William Osborn 0 0 0 0 1 0 1
Wim Weenink 1 0 0 0 0 0 1
Wolfgang Kaehler 0 0 0 0 0 1 1
Wolfgang Poelzer 0 0 0 1 0 0 1
Wong Tsu Shi 0 0 0 0 0 1 1
Xu Yongbin 0 0 1 0 0 0 1
Yoshio Koseki 0 0 0 0 0 1 1
Yuzo Nakagawa 0 0 0 0 0 1 1
Zaharil Dzulkafly 0 0 0 0 0 1 1